2018

Ålbæk HKs medhjælperliste ved årets revy. Mødetiderne er på Hotel Skagen Strand, Tranevej 108, Hulsig. For 7.år i træk er ÅHK hjælpere ved Aalbæk Sjøw.
revylogo
                               
8.marts       15.30         Teamleder         Bente Jakobsen    
Torsdag                 Opgaver:         Theresa Roug    
                  Borddækning         Carsten Bjørnager    
                            Linea Thomsen    
                            Amalie Jakobsen    
                            Lærke Thomsen    
                            Maria Lindgren    
                            Marie H. Madsen    
                            Elisabeth Skougaard    
                            Lærke Haugaard    
revylogo
                               
9.marts       16.45         Teamleder         Carsten Bjørnager    
Fredag                 Opgaver:         Jane Bjørnager    
                  Pladsanvisning         Michael Vestergaard    
                  Velkomstdrink         Anna Haugaard    
                  Servering         Mathias Jakobsen    
                  Oprydning         Mette Pedersen    
                  Borddækning         Maria Lindgren    
                            Rikke Thastum (ML)    
                            Lærke Thomsen    
                            Ann Thomsen (LT)    
                            Sofie Thomsen (LT)    
                            Donna Nielsen    
                            Majbritt Schioldan    
                            Chanette Gammelgaard    
                            Lærke Haugaard    
                            Jane Bjørnager Kristensen    
                            Marie H. Madsen    
                            Anna Fischer    
revylogo
                               
10.marts       16.45         Teamleder         Carsten Bjørnager    
Lørdag                 Opgaver:         Jane Bjørnager    
                  Servering         Mette Pedersen    
                  Oprydning         Ditte Rolin    
                            Majbritt Schioldan    
                            Donna Nielsen    
                            Jytte Knudsen    
                            Lasse Bjørnager    
                            Laila Bjørnager    
                            Mark Olsen    
        17.30                   Louise Christensen    
                            Britta Hansen    
                            Michael Bech    
                            Amanda Bech    
revylogo
                               
13.marts       15.30         Teamleder         Bente Jakobsen    
Tirsdag                 Opgaver:         Ann Thomsen (LT)    
                  Bordækning         Elisabeth Skougaard    
                            Amalie Jakobsen    
                            Kaja Jørgensen    
                            Maria Lindgren    
                            Linea Thomsen    
                            Freja Schimmel    
revylogo
                               
14.marts       16.45         Teamleder         Mette Pedersen    
Onsdag                 Opgaver:         Knud Haven    
                  Pladsanvisning         Kim Christensen    
                  Servering         Maria Lindgren    
                  Lagkage         Rikke Thastum (ML)    
                  Oprydning         Lærke Thomsen    
                  Borddækning         Conny Jørgensen    
                            Jytte Knudsen    
                            Mette Fischer    
        17.30                   Theresa Roug    
                            Anna Haugaard    
                            Anne Petersen    
                            Ditte Rolin    
                            Ditte Lorentzen    
                            Klaus Drejer    
                            Michael Beck    
revylogo
                               
 15.marts       16.45         Teamleder         Mette Pedersen    
 Torsdag                 Opgaver:         Knud Haven    
                  Pladsanvisning         Elisabeth Skougaard    
                  Servering         Maria Lindgren    
                  Oprydning         Rikke Thastum (ML)    
                  Borddækning         Lærke Thomsen    
                            Linea Thomsen    
                            Tommy Dahl    
                            Rune Hansen    
                            Jane Bjørnager    
        17.30                   Katrine Thomsen    
                            Anne Petersen    
                            Jane Bjørnager Kristensen    
                            Sofie Bjørnager Kristensen    
                            Conny Jørgensen    
                               
revylogo
                               
16.marts       16.45         Teamleder         Chanette Gammelgaard    
Fredag                 Opgaver:         Michael Jakobsen    
                  Pladsanvisning            
                  Servering         Conny Jørgensen    
                  Oprydning         Linea Thomsen    
                  Borddækning         Henrik Thomsen (LiT)    
                            Morten Thomsen (LiT)    
                            Rune Hansen    
                            Ditte Lorentzen    
                            Bente Jakobsen (AJ)    
                            Amalie Jakobsen    
         17.30                   Lærke Haugaard    
                            Rolf Andersen    
                            Mette Pedersen    
                            Elisabeth Skougaard    
                            Sussi Skougaard (ES)    
revylogo
                               
17.marts       16.45         Teamleder         Carsten Bjørnager    
Lørdag                 Opgaver:         Jane Bjørnager    
                  Pladsanvisning         Daniel Nielsen    
                  Servering         Louise Christensen    
                  Pølsesalg         Jens Chr. Rolin    
                  Oprydning         Anna Haugaard    
                            Knud Haven    
                            Michael Jakobsen    
                            Kim Christensen    
                            Jane Christensen    
                            Henrik Thomsen (LiT)    
                            Rolf Andersen    
                            Mathias Jakobsen    
                            Anne Petersen    
                            Gry Jensen    
                            Lone Jensen    
                            Kaja Jørgensen    
                            Freja Schimmel    
                            Simon Nielsen    
                            Mette Fischer    
                            Aksel Pedersen    

 

 

 

 

 

 

 

 


2017

 
Ålbæk HKs medhjælperliste ved årets revy. Mødetiderne er på Hotel Skagen Strand, Tranevej 108, Hulsig. For 6.år i træk er ÅHK hjælpere ved Aalbæk Sjøw. revylogo
Torsdag     9.marts     14.30     Borddækning     Katrine Wilhöft  
                        Clara Valgren  
                        José Rafn  
                        Anna Fischer  
                        Anna Haugaard  
                        Freja Schimmel  
                        Lærke Haugaard  
                        Cecilje Hjort  
                        Kaja Ørsted  
                           
Fredag     10.marts     16.30     Velkomst     Anna Fischer  
                  mv     Katrine Wilhöft  
                        José Rafn  
                        Clara Valgren  
                        Freja Schimmel  
                        Lærke Haugaard  
            17.30     Bordservice     Bente (Amalie J.)  
                        Michael (Amalie J)  
                        Amalie Jakobsen  
                        Krølle  
                        Knud Haven  
                        Mette Pedersen  
                        Rune Hansen  
                        Emilie Nielsen  
                        Kim (Emilie)  
                        Marie H Madsen  
                        Hanne (Marie)  
                        Kaja Jørgensen  
                        Cecilje Hjort  
                           
Lørdag     11.marts     17.00     Velkomst     Clara Valgren  
                  Bordservice     Katrine Wilhöft  
                  Bal     Anna Fischer  
                  Oprydning     Freja Schimmel  
                  mv     José Rafn  
                        Krølle  
                        Mette (Anna Fischer)  
                        Aksel (Anna Fischer)  
                        Jens Chr. Rolin  
                        Helena Bech  
                        Conny Jørgensen  
                        Jane Christensen  
                        Kim Christensen  
                        Rolf Andersen  
                        Catrine Christensen  
                        Jane Bjørnager  
                        Carsten Bjørnager  
                        Katrine Thomsen  
                        Cecilje Hjort  
                        Chanette Gammelgaard  
                        Sofie Pedersen  
                           
Tirsdag     14.marts     16.00     Borddækning     Helena Bech  
                        Anna Fischer  
                        Katrine Wilhöft  
                        Clara Valgren  
                        José Rafn  
                        Lærke Haugaard  
                        Gitte S. (Freja)  
                        – – voksen  
                           
Onsdag     15.marts     17.00     Bordservice     Anna Fischer  
                  mv     Clara Valgren  
                        Katrine Wilhöft  
                        Lærke Haugaard  
                        Helena Bech  
                        Laila Bech (Helena)  
                        Michael Bech (Helena)  
                        Kaja Jørgensen  
            20.00     Oprydning     Ann (Lærke T)  
                  Borddækning     Lærke Thomsen  
                  mv     Linea Thomsen  
                        Lærke Liv  
                        Mette Pedersen  
                        Donna Nielsen  
                        Cecilje Hjort  
                        Sussi (Elisabeth)  
                        Elisabeth Skougaard  
                        Rikke (Maria L)  
                        Maria Lindgren  
                        Knud Haven  
             21.15           Carsten Bjørnager  
                        Kiki Holm  
                         
                           
Torsdag     16.marts     17.00     Velkomst     Katrine Wilhöft  
                  Bordservice     Anna Fischer  
                  Oprydning     Clara Valgren  
                  Borddækning     Helena Bech  
                  mv     Freja Schimmel  
                        Lærke Haugaard  
                        Lillian Wagner  
                        Jytte Knudsen  
                        Mette Pedersen  
                        Donna Nielsen  
                        Lærke Liv  
                        Conny Jørgensen  
                        Cecilje Hjort  
                        Kaja Jørgensen  
                           
Fredag     17.marts     17.00     Velkomst     Tina Juul Kjellberg  
                  Bordservice     Helena Bech  
                  Oprydning     Clara Valgren  
                  Borddækning     Katrine Wilhöft  
                  mv     José Rafn  
                        Lærke Haugaard  
                        Henrik (Linea)  
                        Tinna (Linea)  
                        Louise Christensen  
                        Ann (Lærke T)  
                        Lærke Thomsen  
                        Line Thomsen  
                        Lone Jensen  
                        Gry Jensen  
                        Lillian Wagner  
                        Jytte Knudsen  
                        Daniel Nielsen  
                        Bente (Amalie J.)  
                        Amalie Jakobsen  
                        Ditte Rolin  
                           
Lørdag     18.marts     17.00     Velkomst     Katrine Wilhöft  
                  Bordservice     Helena Bech  
                  Bal     José Rafn  
                  Oprydning     Clara Valgren  
                  mv     Lærke Haugaard  
                        Gitte S. (Freja)  
                        Freja Schimmel  
                        Louise Christensen  
                        Ann (Lærke T)  
                        Lærke Thomsen  
                        Linea Thomsen  
                        Lone Jensen  
                        Gry Jensen  
                        Anna Haugaard  
                        Rolf Andersen  
                        Daniel Nielsen  
                        Kiki Holm  
                        Knud Haven  
                        Jens Chr. Rolin  
                        Michael Vestergaard  
                        Mathias Jakobsen  
                        Simon Nielsen  

 

 

 

 


 

2016

Samlet billede

Ålbæk HK er for 5.år i træk hjælpere ved revyen Ønsker du at hjælpe …. Send venligst en sms på 51 48 84 96 Oplys venligst dag, vagt og navn – tak. Mødetiden er på Hotel Skagen Strand. Der er spisning på vagterne.revylogo

Onsdag den 9.marts    

  Tid   Opgaver   Medhjælpere  
  16.30-ca.19.00   Borddækning   Lærke Haugaard  
      Lærke Liv  
      Anna Fischer  
      Katrine Wilhöft  
      Helena Bech  
      Helle Fischer  

revylogo

Torsdag den 10.marts 

  Tid   Opgaver   Medhjælpere  
  17.30-??   Kaffebrygning   Lene Christensen  
      Emil Sørensen  
   18.00-??   Pladsanvisning   Helen Madsen  
      Finn Bendsen  
      Knud Haven  
      Anita Larsen  
  20.00-??   Servering Oprydning Borddækning   Kim Nielsen  
      Henrik Madsen  
      Jane Christensen  
      Jytte Knudsen  
      Lillian Wagner  
      Kristian Drejer  
      Claus Drejer  

revylogo

Fredag den 11.marts 

  Tid   Opgaver   Medhjælpere  
   17.00-??   Pladsanvisning Servering Bordafrydning Borddækning   Rolf Andersen  
      Helen Madsen  
      Sara Bendsen  
      Finn Bendsen  
      Aksel Pedersen  
      Mette Fischer  
      Ann Mette Wilhöft  
      Lone Jensen  
      Gry Jensen  
      Max Pedersen  
      Lotte Fynbo  
      Daniel Nielsen  
  17.30-22.30   Servering Bordafrydning   Lene Pedersen  
      Michael Bech  
      Laila Bech  
      Claus Drejer  
      Marianne Helledie  

revylogo

Lørdag den 12.marts    

  Tid   Opgaver   Medhjælpere  
   16.45-??   Pladsanvisning Servering Bordafrydning Oprydning   Carsten Bjørnager  
      Jane Bjørnager  
      Sara Bendsen  
      Finn Bendsen  
      Anna Haugaard  
      Mathias Jakobsen  
      Carl Christian Nørregård  
      Daniel Nielsen  
      Kim Christensen  
      Jane Christensen  
      Marianne Helledie  
      Kaj Christensen  
      Emil Sørensen  
  17.30-ca.22.30   Servering Bordafrydning   Anita Nygaard  
      Per Nygaard  
      Mark Olsen  
      Rie (Olsen)  
      Lone Jensen  
      Jesper Gregersen  
      Gry Jensen  
      Lene Mosbjerg  
       Jens Christian Rolin  

revylogo

Onsdag den 16.marts    

  Tid   Opgaver   Medhjælpere  
   16.45-ca.19.00   Borddækning   Kit Ørsted  
      Craig Ørsted  
      Katrine Willhöft  
      Kine Ørsted  
      Kaja Ørsted  
      Lærke Liv  
      Helena Bech  

revylogo

Torsdag den 17.marts

  Tid   Opgaver   Medhjælpere  
   16.50-??   Pladsanvisning ServeringBordafrydning Borddækning   Helen Madsen  
      Finn Bendsen  
      Knud Haven  
      Charlotte Strauss  
      Michael Bech  
      Laila Bech  
      Christine Wulff  
      Emil Sørensen  
      Jytte Knudsen  
      Rikke Lindgren  
      Mai Leddet  
      Lone Jensen  
      Marianne Helledie  
  17.15-ca- 22.30   Servering Bordafrydning   Kiki Holm  
      Hanne Pedersen  
      Susan Jakobsen  

revylogo

Fredag den 18.marts

  Tid   Opgaver   Medhjælpere  
   17.00-??   Pladsanvisning Servering Bordafrydning Borddækning    Rolf Andersen  
       Jeanette Lauridsen  
       Ole Lauridsen  
       Sara Bendsen  
       Finn Bendsen  
      Anna Haugaard  
      Mathias Jakobsen  
      Helen Madsen  
      Daniel Nielsen  
      Jens Christian Rolin  
      Michael Vestergaard  
      Thomas Jensen  
      Marianne Helledie  
  17.30-22.30   Servering Bordafrydning   Kim Jakobsen  
      Tina Jensen  
      Henrik Thomsen  
      Emil Sørensen  

revylogo

Lørdag den 19.marts

  Tid   Opgaver   Medhjælpere  
  16.45-??   Pladsanvisning Servering Bordafrydning Oprydning    Carsten Bjørnager  
       Jane Bjørnager  
       Sara Bendsen  
       Finn Bendsen  
      Hanne Hjortlund  
      Heidi Rimmer  
      Anja Nørgaard  
      Knud Haven  
      Aksel Pedersen  
      Ann Hyllen  
      Bente Jakobsen  
      Michael Jakobsen  
      Daniel Nielsen  
      Jens Christian Rolin  
      Ditte Rolin  
      Signe Christensen  
      John Jensen  
      Marianne Helledie  
  17.30-22.30   Servering Bordafrydning   Louise Christensen  
      Emil Sørensen  
      Jytte Knudsen  
      Conni Jørgensen