CBIKE002

NR

NAVN

FIRMA

Delt.

1 Finn Petry Pedersen Vognmand 18
 Skagen Beton 1.500 – Nordjysk Minkfoder 1.200,- Entreprenør Jørgen Lyth 1.200,- Sæby Lastvognsopbygning 1.200,-
2 Michael Jakobsen Aalbæk Skole 17
 Tømrermester HC Hald 500,-  Nordjyske Bank 500,-
Aagaard Entreprenør 500,-
3 Kim Christensen Ålbæk VVS 16
 Skagen Kasse & plastfabrik 1.000,- Malermester Aksel Pedersen 1.000,-  Bents Autoværksted 1.000,-  Skagen El-teknik 1.000,- Murermester Lars Ole Jensen 500,- Snedkermester Villy Jørgensen 500,- Bygma Skagen 500,-  Skaw Bowling 500,-  Robin Thomsen, Skagen 500,-
4 Dennis Nielsen Nielsens Fiskeeksport 16
 Udgået
5 Carsten Bjørnager Ålbæk Idrætscenter 13
 Strandby Net 1.000,-  BenetFit Frederikshavn 1.000,-
Strandby El Teknik  800,- BDO  Hirtshals 500,-  Meny Kaffe 500,-
6 Kasper Larsen KL Maskinstation 8
KL Maskinstation 500,-
7 Per Jensen HMN Naturgas
6
 Gasmester.dk
8 Kim Gravesen Meny Kaffe 5
 Ålbæk Idrætscenter 500,-
9 Dan Christensen Skagen VVS 4
 Karstensens Skibsværft 1.000,- Buttervængets Tømrer 1.000,-
10 Jens Christian Rolin ÅHKs Herre 4
 Skagen/Ålbæk VVS 1.000,-  Tip Top Erhvervsbelædning 500,- Arkitekt & Ingeniør Per Mikkelsen 500,-
11 Michael Vestergaard Den Fornøjelige 4
 Den Fornøjelige 450,-
12 Ditte Krogh Rolin Ditte´s dagpleje 3
 Mads´s Fiskehandel 1.000,- Tryllespejlet 500,- Dan Center 500,-
13 Jan Olesen Nielsens Fiskeeksport 3
 Nielsens Fiskeeksport 1.500,- H.Jeppesen & Søn 1.200,-
14 Kiki Holm ÅHKs Damehold 3
Expert Ålbæk 420,-  Havnekiosken 300,-
15 Rune Grøndal Hansen ÅHKs U4 2
 Nordisk Element Byg 250,- Spar Nord 250,-  By Hjortnæs 250,- Sikring Nord 250,-
16 Lisette Christensen Aalbæk Sjøw 2
Team Helledie, Østervrå 500,-
Malermester Frede Møller & Søn, Strandby 500,-
17 Catrine Christensen
ÅHKs Damer 2
 Slagteren & Kokken 1.000,-   Borup´s Lækkerier 500,-
18 Linea Thomsen ÅHKs U14 piger 1
 Jerup Slagter 500,-    Aalbæk Gl. Kro 500,-
19 Emilie Nielsen ÅHKs U14 piger 1
 Far´s Gourmet Pizza & Grill 500,-
20 Rikke Engelsbak
ÅHK 1
 Vognmand Finn Petry Pedersen 1.200,-
21  Mark Olsen Nordmark  1
 Nordmark Maskinfabrik 1.000,-
22

 

 

 

 

 

2016

2015

NR

NAVN

FIRMA

X

 1  Finn Petry Pedersen Vognmand 16
 2  Michael Jakobsen Aalbæk Skole 15
 3  Kim Christensen Ålbæk VVS 14
 4  Dennis Nielsen Nielsens Fiskeeksport 14
 5  Carsten Bjørnager Ålbæk Idrætscenter 12

 6  Kasper Larsen KL Maskinstation 7
 7  Per Jensen Gasmester 4
8  Mathias Jakobsen ÅHKs herrer 4
9  Kim Gravesen Meny Kaffe 3
10  Dan Christensen Top Røg 3
11  Jens Chr. Rolin ÅHKs herrer 2
12  Michael Vestergaard ÅHKs herrer 2
13  Kjeld Jensen LJ Murerforretning 1
14  Ditte Rolin ÅHKs damehold 1
15  Charlotte Berthelsen Aalbæk Gl. Kro 1
16  Jonas Brobak Steen Jørgensen EL 1
17  Gert Valgren ÅHs U14 piger 1
18  Jan Olesen Nielsens Fiskeeksport 1
19  Christian Fuglsang Ålbæk 1

 

 

 

 

ÅR

RYTTER

FIRMA

DELTAGET

2014
1 Finn Petry Vognm. Petry Pedersen 15
Nordjysk Minkfoder 1200 – Entreprenør Jørgen Lyth 1200 – Sæby Lastvognsopbygning 1200. 11 omg. 3.600,-
 2 Michael Jaobsen Aalbæk Skole 14
Tømrermester HC Hald 1000 – Steen Jørgensen EL 1000 – Nordjyske Bank 500 – Tegnestuen LBB3 500. 11 omg. 3.000,-
3 Kim Christensen Ålbæk VVS 13
Ålbæk/Skagen VVS 1000 – Corner 500 – Jørgen Lasse 500 – Toyota Skagen 500 – Skawbowling 500 – Robin Tomsen 500 – Tømrermester Villy Jørgensen 500 – Havnekiosken 500 – Skagen kasse og Plastfabrik 500. 11 omg. 5.275,-
4 Dennis Nielsen Nielsens Fiskeeksport 13
Nielsens Fiskeekport 1500 – Tømrermester Larsen og Tamborg 500 – Elinstalatør H.Jespersen 1000 – Aagaard Entreprenør 500. 10 omg. 4.000,-
5 Kasper Larsen KL Maskinstation 6
KL Maskinstation 600 – Bjarne Svendsen 500. 14 omg. 1.100,-
6 Lasse Bjørnager Ålbæk Idrætscenter 5
Strandby El-Teknik 1000 – Strandby Net 1000 – BeneFit Fr.havn 1000 – BDO Hirtshals 500 – Meny Kaffe 500 – Wesley Records 500. 9 omg. 4.500,-
7 Per Jensen Naturgas.dk 3
Gasmester 1875,-. 11 omg.
8 Mathias Jakobsen ÅHKs unge herrer 3
Expert Ålbæk 500,-. 12 omg.
9 Kim Gravesen Meny kaffe 2
Ålbæk Idrætscenter 500,-   11 omg.
10 Dan Cristensen Toprøg 2
Toprøg 1000,-  12 omg.
11 Jens Chr. Rolin ÅHKs Herrerhold 1
Borups Café 500,-  9 omg.
12 Ditte Pedersen ÅHKs Damehold 1
Skagen Beton 1200,-  8 omg.
13 Mette Pedersen ÅHKs Damehold 1
Vognm. Finn Petry 1100,-  8 omg.
14 Rasmus Pedersen Murermester Lars Ole 1
Lars Oles Murerforretning 1000,-  12 omg.
15 Michael Vestergaard JOBI 1
JOBI 1000,-  8 omg.
Speaker Johnnie Knudsen 7
Speaker Kim Jakobsen 3
Omgangstæller Bente Jacobsen
Officials John – Jonas – Rune
2013
1 Finn Petry Vognm. Petry Pedersen 14
Nordjysk Minkfoder 100/omg – Entreprenør Jørgen Lyth 100/omg – Sæby Lastvognsopbygning 100/omg.
2 Michael Jaobsen Aalbæk Skole 13
Vognm. Finn Petry 1100 – Tømrermester HC Hald 1000 – Steen Jørgensen EL 1000Nordjyske Bank 500
3 Kim Christensen Ålbæk VVS 12
Tømrermester Villy Jørgensen 500 – Green´s Skagen 500 – Aalbæk Tømrer- og Snedkerforretning – Ålbæk VVS 500 – Skagen VVS 500
4 Dennis Nielsen Nielsens Fiskeeksport 12
Nielsens Fiskeekport 1000 – Aagaard Entreprenør 50/omg.
5 Carsten Bjørnager Ålbæk Idrætscenter 11
Strandby EL-teknik 1000 – Benefit Fr.havn 1000 – BDO Hirtshals 500 – Meny Kaffe 500 – Intersport Skagen 500 – Mesterslagteren Ålbæk 500 –
6 Kasper Larsen KL Maskinstation 5
KL Maskinstation 600 –
7 Lasse Bjørnager Strandby Net 4
Revision Vest 1000 – Strandby Net 1000 – Wesley Records 500
8 Jens Frederik Super Spar 3
Arla 1000 – Aabybro Mejeri 1000 – Ingstrup Ost 1000
9 Per Jensen Naturgas.dk 2
Gasmester 1500 –
10 Finn Bendsen Hulsig 2
Color Hotel Skagen 100 pr/o – XL Byg Elling 750 – Spar Nord Skagen 500 – Huset Holst 500 – Prime Ocean
11 Tommy Dahl ÅHKs herrer 2
Team Løvetand, Fr.havn 1000 – Louis Nielsen, Fr.havn 700 – Erling Christensen Møbler 500 – EDC Fr.havn 300
12 Jens Christian Rolin ÅHKs herrer 2
Larsen og Thorsen a/s 500 –
13 Mathias Jakobsen ÅHKs unge herrer 2
Expert Ålbæk 50/omg –
14 Kim Gravesen Meny kaffe 1
Ålbæk Idrætscenter 500 –
Speaker Johnnie Knudsen 6
Speaker Kim Jakobsen 2
Omgangstæller Bente Jakobsen 4
2012
Finn Petry Vognm. Petry Pedersen 13
Sæby Latsvognsopbygning – Nordjysk Mink Foder
Michael Jaobsen Aalbæk Skole 12
HC Hald & Søn – Nordjyske Bank – Strandby El-teknik – Vognm. Finn Petry
Dennis Nielsen Nielsens Fiskeeksport 11
Nielsens Fiskeekport – Mads Justesens Fiskehandel
Kim Christensen Ålbæk VVS 11
Skagen VVS – Villy Jørgensen – Kvik Spar Skagen – Robin Thomsen – Tip Top Erhvervsbeklædning
Kasper Larsen KL Maskinstation 4
KL Maskinstation
Lasse Bjørnager Wesley Rekords 3
Ålbæk Idrætscenter – BDO – Meny Kaffe – Fr.Aalund – Mesterlagteren Ålbæk
Ditte Lank Kokkenes 3
Det Bette Ølhus – Skagen Ferie
Oliver Ravn Super Spar 2
Ingstrup Mejeri – Aabybro Mejeri –
Kristina Skiveren Skiveren Camping 1
Skiveren Camping
Signe Christensen ÅHKs U18 Piger 1
Ålbæk VVS
Finn Bendsen Hulsig 1
Elling Tømmerhandel – Color Hotel Skagen – Spar Nord Skagen – Huset Holst
Mathias Jakobsen ÅHKs herrer 1
Expert Ålbæk –
Anders Sørensen Autoværkstedet 1
Bjarne Svendsens Autoværksted
Speaker Ole Svendsen 7
Speaker Kim Jakobsen 1
2011
Dennis Nielsen Nielsens Fiskeeksport 10
Carsten Bjørnager Wesley Records 10
Kim Christensen Ålbæk VVS 10
Knud Haven Ålbæk Idrætscenter 8
Per Nilsson Revision Vest 4
Kasper Larsen KL Maskinstation 3
Mogens Larsen VD Byg 3
Lasse Bjørnager Strandby Net 2
Jens Christian Rolin ÅHKs herrerhold 1
Kenneth Jørgensen Décor Jewellery 2
Per Jensen Naturgas.dk 1
Tommy Dahl ÅHKs herrehold 1
Ditte Lank Restaurant Kokkenes 2
Jan Tietze Borup´s Café 2
Oliver Ravn Super Spar Ålbæk 1
Anders Dybro KL Maskinservice 1
Speaker Johnnie Knudsen 5
Speaker Ole Svendsen 6
Omgangstæller Helle Nielsen 3
Omgangstæller Bente Jakobsen 3
2010
Finn Petry Pedersen Vognmand 12
Michael Jakobsen Aalbæk Skole 11
Dennis Nielsen Nielsens Fiskeeksport 9
Knud Haven Ålbæk Idrætscenter 8
Lasse Bjørnager Strandby Net 1
Kasper Larsen KL Maskinstation 2
Thomas Nielsen Super Spar Ålbæk 2
Catrine Christensen ÅHK U16 1
Karoline Jensen ÅHKs Damer 2
Kenneth Jørgensen DéCor Jewllery 1
Ann Mette Wilhøft DanCenter 1
Preben Thomsen Skagen Cementstøberi 2
Ditte Lank Restaurant Kokkenes 1
Jan Tietze Borups Is Café 1
Speaker Johnnie Knudsen 4
Speaker Majbritt Schioldan 3
Omgangstæller Bente Jakobsen 2
Omgangstæller Helle Nielsen 2
2009
Finn Petry Pedersen Vognmand 11
Michael Jakobsen Aalbæk Skole 10
Dennis Nielsen Nielsens Fiskeeksport 8
Thomas Nielsen Super Spar Ålbæk 1
Knud Haven Ålbæk Idrætscenter 7
Katrine Jensen ÅHKs 1.Damer 2
Kim Christensen ÅHKs Herrer 9
Anita Larsen Launis 8
Preben Thomsen Skagen Cementstøberi 1
Charlotte Bertelsen ÅHKs 2.Damer 1
Kasper Larsen KL Maskinstation 1
Per Nilsson Revision Vest 3
Bjarne Pedersen Jysk Metal 1
Speaker Johnnie Knudsen 3
Speaker Else Weinkouff 1
Omgangstæller Bente Jakobsen 1
Omgangstæller Helle Nielsen 1
2008
Finn Petry Pedersen Vognmand 10
Michael Jakobsen Aalbæk Skole 9
Carsten Bjørnager Ålbæk HK 9
Dennis Nielsen Nielsens Fiskeeksport 7
Kiki Holm ÅHK 1.Damer 1
Knud Haven Ålbæk Idrætscenter 6
Jens Frederik Super Spar Ålbæk 5
Kim Christensen ÅHKs Herrer 8
Mads Bech Christensen Ishockey landsholdsspiller 1
Cecilie Gaardbo ÅHKs U16 1
Toni Andersson Jydsk Metalstøberi 3
Per Nilsson Byrådet 2
Dan Christensen Top Røg 1
Speaker Majbritt Schioldan 2
Speaker Johnnie Knudsen 3
Omgangstæller Jane Bjørnager 7
Omgangstæller Marianne Gaardbo 2
2007
Finn Petry Pedersen Vognmand 9
Michael Jakobsen Aalbæk Skole 8
Knud Haven Ålbæk Idrætscenter 5
Dennis Nielsen Nielsens Fiskeeksport 6
Kim Christensen ÅHKs Herrer 7
Dorte Ledet Spar Nord 1
Lars Smidt Aalbæk Malerforretning 1
Michael Thomsen Dagli´ Brugsen Ålbæk 2
Bill Andersen Alta Ålbæk 2
Jens Frederik Super Spar Ålbæk 4
Bjarne Svendsen Autoværkstedet 1
Toni Andersson Jydsk Metalstøberi 2
Louise Christensen ÅHKs U16 1
Line Spanner ÅHKs U16 1
Banko Kalinik KD Handel 2
Mogens Larsen Vendsyssel Data 2
Speaker Majbritt Schioldan 1
Omgangstæller Marianne Gaardbo 1
Omgangstæller Lars Gaardbo 1
Omgangstæller Kenneth Jørgensen 1
2006
Finn Petry Pedersen Vognmand 8
Michael Jakobsen Aalbæk Skole 7
Carsten Bjørnager Ålbæk Idrætscenter 8
Dennis Nielsen Nielsens Fiskeeksport 5
Kim Christensen ÅHKs Herrer 6
Lars Smidt Aalbæk Malerforretning 1
Erik Albrechtsen Tandlæge 1
Søren Kjellberg Havariskolen 3
Mogens Larsen Vendsyssel Data 1
Jens Frederik Super Spar Ålbæk 3
Bill Andersen Alta Ålbæk 1
Jan Berg Aalbæk Autoværksted 1
Irene Hjort Spar Nord 1
Tommy Petersen Nordjyske Bank 3
Banko Kalinik KD Handel 1
Toni Andersson Jydsk Metalstøberi 1
Karoline Jensen ÅHKs U14 1
Mathilde Fuglsang ÅHKs U14 1
Marie Justesen ÅHKs U18 1
Katrine Jensen ÅHKs U18 2
Merete Sørensen ÅHHs U20 1
Speaker Johnnie Knudsen 2
Speaker Else Weinkouff 1
Omgangstæller Jane Bjørnager 6
Omgangstæller Bent Andersen 1
Omgangstæller Marianne Andersen 1
2005
Finn Petry Pedersen Vognmand 7
Michael Thomsen Alta Ålbæk 1
Carsten Bjørnager Ålbæk Idrætscenter 7
Tommy Petersen Nordjyske Bank 2
Søren Kjellberg Havariskolen 2
Anita Larsen Launis 7
Michael Jakobsen Skibsværftet 6
Jens Frederik Super Spar Ålbæk 2
Dennis Nielsen Nielsens Fiskeeksport 4
Marie Svendsen ÅHKs U14 1
Christine Andersen ÅHKs U14 1
Per Hesthaven Aalbæk Skole 1
Birgit Grønborg Bixen Ålbæk 1
Katrine Jensen ÅHKs U18 1
Marie Justesen ÅHKs U18 1
Marianne Andersen ÅHKs U18 1
Speaker Jan Andersen 2
Speaker Johnnie Knudsen 1
Omgangstæller Jane Bjørnager 5
Omgangstæller Steen Larsen 2
2004
Finn Petry Pedersen Vognmand 6
Carsten Bjørnager Ålbæk Idrætscenter 6
Anita Larsen Launis 6
Michael Jakobsen Skibsværftet 5
Preben Holm Nielsens Fiskeeksport 5
Dennis Nielsen Falck 3
Kim Christensen ÅHKs herrer 5
Morten Hemmingsen Alta Ålbæk 1
Jakob Nebel Vendsyssel Data 2
Kia Andersen Super Spar 1
Hanne Andersen ÅHK bestyrelse 1
CC Jessen Sognepræst 2
Bjarne Qvist Viceborgmester 2
Elizabeth Christoffersen ÅHKs U18 1
Speaker Ole Svendsen 5
Omgangstæller Jane Bjørnager 5
Omgangstæller Steen Larsen 1
Omgangstæller Bente Jakobsen 1
2003
Finn Petry Pedersen Vognmand 5
Jakob Nebel Vendsyssel Data 1
Preben Holm Nielsens Fiskeeksport 5
Birger Christensen Mesterslagteren 2
Tommy Petersen Nordjyske Bank 1
Michael Jakobsen Skibsværftet 4
Anni Andersen ÅHKs bestyrelse 5
Anita Larsen Launis 5
Bjarne Qvist Viceborgmester 1
Jan Andersen Antenneforeningen 1
CC Jessen Sognepræst 2
Bill Andersen Alta Ålbæk 1
Kim Christensen ÅHKs herrer 5
Mette Nielsen Ålbæk Børnehave 1
Jette Jensen Fiskernes Fiskeindustri 2
Jan Markussen Dagli´ Brugsen Ålbæk 2
Speaker Carsten Bjørnager 5
Speaker Ole Svendsen 4
Omgangstæller Jane Bjørnager 4
Omgangstæller Marianne Svendsen 4
2002
Finn Petry Pedersen Vognmand 4
Erik Andersen Ascott Software 1
Preben Holm Nielsens Fiskeeksport 4
Birger Christensen Mesterslagteren 1
Knud Haven Ålbæk Idrætscenter 4
Michael Jakobsen ÅHKs herrer 3
Finn Olsen NEG Micon 3
Anni Andersen ÅHKs bestyrelse 4
Anita Larsen Launis 4
Karsten Hemmningsen Sundhedshøjskolen 1
Dorit “Dot” Petersen Aalbæk Skole 1
CC Jessen Sognepræst 1
Ole Pedersen Alta 1
Kim Christensen ÅHKs herrer 4
Frank Therkelsen Aalbæk Børnehave 3
Jette Jensen Fiskernes Fiskeindustri 1
Lene Vestergaard Central Irish Pub 1
Jan Markussen Dagli´ Brugsen Ålbæk 1
Speaker Carsten Bjørnager 4
Speaker Ole Svendsen 3
Omgangstæller Jane Bjørnager 3
Omgangstæller Marianne Svendsen 3
2001
Knud Haven Dagli´ Brugsen Ålbæk 3
Finn Petry Pedersen Vognmand 3
Preben Holm Nielsens Fiskeeksport 3
Michael Jakobsen Skibsværftet 2
Erik Albrechtsen Tandlæge 1
Frank Therkelsen Aalbæk Børnehave 2
Kristine Andersen Håndboldlandsholdsspiller 1
Anita Larsen Launis 3
Joan Hjortlund Bixen 1
Per Nilsson Revision Vest 1
Søren Kjellberg Ferdinand 1
Ivan Andersen Vendsyssel Data 1
Kim Christensen ÅHKs herrer 3
Anni Andersen ÅHKs bestyrelse 3
Rasmus Sørig Ålbæk Super 2
Speaker Carsten Bjørnager 3
Speaker Ole Svendsen 2
Omgangstæller Jane Bjørnager 2
Omgangstæller Marianne Svendsen 2
2000
Knud Haven Dagli´ Brugsen Ålbæk 2
Finn Petry Pedersen Vognmand 2
Preben Holm Nielsens Fiskeeksport 2
Dennis Nielsen Den lille smedie 2
Rasmus Sørig Ålbæk Super 1
Frank Therkelsen Aalbæk Børnehave 1
Anni Andersen ÅHKs bestyrelse 2
Anita Larsen Launis 2
Finn Olsen ÅHK 2
Michael Jakobsen ÅHK 1
Kim Christensen ÅHK 2
Speaker Carsten Bjørnager 2
Speaker Ole Svendsen 1
Omgangstæller Jane Bjørnager 1
Omgangstæller Marianne Svendsen 1
1999
Lotte Kiærskov Håndboldlandsholdsspiller 1
Knud Haven Dagli´ Brugsen Ålbæk 1
Finn Petry Pedersen Vognmand 1
Preben Holm Nielsens Fiskeeksport 1
Palle Nielsen Nordjyske Stiftstidende 1
Judith Larsen Mesterslagteren 1
Ulla Mosich Aalbæk Gl. Kro 1
Dennis Nielsen Falck 1
Anni Andersen ÅHKs bestyrelse 1
Anita Larsen Launis 1
Finn Olsen ÅHK 1
Kim Christensen ÅHK 1
Carsten Bjørnager Speaker 1